Karol Bąk
Karol Bąk
Karol Bąk urodził się 30 maja 1961 roku w Kole w województwie wielkopolskim. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu i otrzymał dyplom wystawiennika wnętrz. W 1984 roku rozpoczął studia na Wydziale Grafiki w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu).
Robert Bartoszek
Robert Bartoszek
Urodził się w 1964 roku w Turku. W latach 1985-1990 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W latach 1991 i 2003 był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. W 2001 zdobył pierwszą nagrodę na ogólnopolskim festiwalu malarstwa Bielska Jesień
Tamara Berdowska
Tamara Berdowska
Berdowska Tamara – artystka urodzona w Rzeszowie w 1962. W latach 1985 – 1990 odbyła studia na ASP w Krakowie w pracowni prof. Janiny Kraupe-Świderskiej. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem. W latach 1988 – 2020 brała udział w ponad 100 wystawach zbiorowych oraz 25 indywidualnych.
Maja Borowicz
Maja Borowicz
Maja Borowicz jest malarką, grafikiem, artystką. Maluje obrazy techniką olejną wpisujące się w nurt surrealizmu, na granicy realizmu magicznego i realizmu emocjonalnego. Wszystkie obrazy artystki powstają z połączenia wyobraźni, talentu i tradycyjnego rzemiosła malarskiego. Widzowie oprócz doskonałego kunsztu dostrzegają w jej pracach głęboki mistycyzm i emocjonalność. Odbiorca może odnieść wrażenie, że jego dusza zostaje zabrana w wędrówkę w czasie i przestrzeni, gdzie przeżywa historię bohaterów ukazanych na obrazach artystki.
Jan Dobkowski
Jan Dobkowski
Malarz, rysownik, autor akcji i instalacji przestrzennych we wnętrzach i w pejzażu. Urodził się 8 czerwca 1942 roku w Łomży. Ukończył Liceum Plastyczne w Warszawie i w roku 1962 rozpoczął studia na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczeń prof. Juliusza Studnickiego i prof. Jana Cybisa, w którego pracowni przygotował dyplom (w roku 1968).
Edward Dwurnik
Edward Dwurnik
Wybitny polski malarz i grafik, jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobowości polskiej sztuki współczesnej. Jedyny polski artysta, któremu udało się odnieść międzynarodowy sukces przed transformacją (m.in. udział w „documenta 7” w Kassel w 1982 roku). Także – jedyny artysta, który niezależnie od uznania w kręgach profesjonalnych, stał się popularny we wszystkich środowiskach konsumentów sztuki. Niepokorny i prowokacyjny, zmienny i nieprzewidywalny, pełen diabelskiego poczucia humoru, do dziś budzi skrajne reakcje i poruszenie, także wśród twórców najmłodszego pokolenia.
Andrzej Fogtt
Andrzej Fogtt
Urodzony w Poznaniu 9.X.1950r. Studia: Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom w 1974r. w pracowni: prof. Zdzisława Kępińskiego i prof. Magdaleny Abakanowicz.
Tomasz Górnicki
Tomasz Górnicki
Tomasz Górnicki jest niewątpliwie jednym z najbardziej uzdolnionych rzeźbiarzy młodego pokolenia, który za pomocą swojej sztuki krytycznie przygląda się otaczającej go rzeczywistości. W swojej twórczości artysta płynnie łączy warsztatową perfekcję, klasyczne inspiracje, a także pełnię eksperymentu, jeżeli chodzi o aspekty formalne. Górnicki zasłynął z „partyzanckiego” podejścia do sztuki i rzeźb pojawiających się bez ostrzeżenia w miejskiej przestrzeni, tak by niespodziewanie móc z niej zniknąć i pojawić się w innym miejscu.
Artur Gworek
Artur Gworek
Urodzony w 1984 roku w Chrzanowie. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach.
Jarosław Jaśnikowski
Jarosław Jaśnikowski
Jarosław Jaśnikowski – Artysta, urodzony w Legnicy w 1976 roku. Malarstwem zajmuje się od 1991 roku. W połowie lat 90tych odkrywa surrealizm, oraz twórczość Dalego. W 1998 roku, pod wpływem wystawy Wojciecha Siudmaka w Legnickim Muzeum Miedzi, jak i spotkaniem z samym artystą, postanawia poświęcić się pracy w takich kierunkach jak nadrealizm, czy realizm fantastyczny. W tym samym roku rozpoczyna naukę w Głogowskim Studium Sztuk Plastycznych, gdzie poznaje znanego głogowskiego malarza i poetę; Telemacha Pilitsidisa. Pod jego kierunkiem, zdaje dyplom z malarstwa w 2001 roku.
Katarzyna Karpowicz
Katarzyna Karpowicz
Urodzona 04.11.1985 r. w Krakowie. W 2005 r. ukończyła z wyróżnieniem tamtejsze Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w pracowni profesora Grzegorza Bednarskiego oraz w pracowni profesora Leszka Misiaka. Dyplom obroniła z oceną celującą w 2010 roku. Prace Katarzyny Karpowicz znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą oraz w kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej w Gdańsku. W 2019 zdobyła stypendium twórcze Fundacji Grazella im. Anny Marii Siemieńskiej dla wybitnych młodych twórców.
Marcin Kołpanowicz
Marcin Kołpanowicz
MARCIN KOŁPANOWICZ urodził się w 1963 r. w Krakowie. Dyplom na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie obronił w 1987 r. Od tego czasu zorganizował ponad 30 wystaw indywidualnych i brał udział w wielu zbiorowych. Uprawia metaforyczne malarstwo olejne i pastelowe, w którym łączy nieskrępowaną wyobraźnię, poetycką metaforę i paradoksalne poczucie humoru. Jest również twórcą portretów, ilustracji książkowych i plakatów. Jego prace zdobią wiele kolekcji w Polsce, a także w Austrii, Niemczech, Holandii, Francji i USA.
Anna Kostenko
Anna Kostenko
Anna Kostenko w swoich pracach celebruje wielokulturowość. Inspiracje czerpie w licznych podróżach po świecie. Obok pejzaży miast i krajobrazów motywem wiodącym twórczości Anny Kostenko jest człowiek i jego odrębność kulturowa, przynależność do konkretnej grupy etnicznej.
Andrzej Leśnik
Andrzej Leśnik
Andrzej Leśnik ur. 1959 w Głuszycy na Dolnym Śląsku. 1974 / 1979 PLSP w Poznaniu, 1979/ 1984 studia na wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby w PWSSP w Poznaniu, obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. 1984 dyplom w zakresie malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Dudkowiaka. Od 1984 roku pracuje na macierzystej uczelni. obecnie jako prof. zwyczajny prowadzi zajęcia w I Pracowni Malarstwa na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa.
Andrzej Lichota
Andrzej Lichota
Dyplom w 1998 r. Studiował w pracowniach: prof. L. Misiaka, prof. L. Ząbkowskiego, prof. W. Kunza. Fakultet z filmu animowanego prof. J. Kucia. Autor i twórca TeD`a, oraz kilkunastu innych postaci rysunkowych. Debiutował w „Przekroju” słynnym tygodniku społeczno-kulturalnym w 1998r. Od tamtej pory opublikował ponad 5 500 rysunków w ogólnopolskich i zagranicznych dziennikach oraz tygodnikach. Autor pięciu książek i albumów. Zrealizował ponad 60 krótkich filmów animowanych.
Jarosław Modzelewski
Jarosław Modzelewski
Malarz, rysownik, pedagog. Urodzony 8 października 1955 w Warszawie, mieszka w Warszawie. Studiował w latach 1975-1980 na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. Stefana Gierowskiego. Od 1982 pracuje jako pedagog w macierzystej uczelni. W 1982 był współzałożycielem Gruppy.
Rafał Olbiński
Rafał Olbiński
Rafał Olbiński urodził się i studiował w Polsce, gdzie ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1981 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i wkrótce stał się uznanym malarzem, ilustratorem i projektantem. Za swoje prace otrzymał ponad 150 nagród, w tym złote i srebrne medale przyznawane przez Klub Dyrektorów Artystycznych w Nowym Jorku oraz złote i srebrne medale od Towarzystwa Ilustratorów w Nowym Jorku i Los Angeles.
Paweł Sadowski
Paweł Sadowski
Paweł Sadowski – ur. 1981 w Białymstoku. Studiował Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Białostockiej. Od 2013 roku członek okręgu warszawskiego ZPAP PSU. Malarz o solidnym warsztacie, gdzie głównym źródłem inspiracji są zagadnienia z zakresu psychologii, fizyki i filozofii. Kobieta i jej ciało obecne na obrazach, jest tylko pretekstem do pokazania głębszego sensu i szerszej perspektywy na zjawiska występujące w świecie rzeczywistym i uzupełnieniem pomostu między światem piękna, a światem nauki.
Tomasz Sętowski
Tomasz Sętowski
Tomek Sętowski– absolwent częstochowskiej Akademii na wydziale malarstwa, urodził się w Częstochowie gdzie w 2000 roku stworzył miejsce wyjątkowe- Muzeum Wyobraźni- to wnętrze wypełnione twórczością artysty, niezwykła aranżacja pozwala widzowi przenieść się na chwilę do wnętrza obrazu Sętowskiego, w budynku mieści się również atelier mistrza.
Dariusz Ślusarski
Dariusz Ślusarski
Dariusz Ślusarski urodził się (1979) mieszka i pracuje w Częstochowie. Ukończył Liceum Plastyczne im.Jacka Malczewskiego, potem kontynuował swoją edukację na Akademii Jana Długosza. Artysta od ponad 20 lat zajmuje się malarstwem. Artysta wybrał dla siebie trudną dziedzinę, jaką jest malarstwo surrealistyczne. Jest ono niewiarygodnie pracochłonne od strony warsztatowej i wymaga dużej wyobraźni.
Marek Sobczyk
Marek Sobczyk
Malarz, autor prac przestrzennych, akcjoner, projektant graficzny, teoretyk sztuki, pedagog. Urodzony 30 listopada 1955 w Warszawie, studia 1975-80 i dyplom Wydział Malarstwa ASP Warszawa, członek Gruppy 1983-1992, Współpracował z P. Młodożeńcem w spółce graficznej Zafryki 1990-2004. Wydał Kurs abstrakcji (1996), Kurs sublimacji (2006), współtwórca Manifestów Kina Grawitacyjnego (w ramach projektu Kino Grawitacyjne wraz z Mateuszem Falkowskim), wydawca (MAMMAL). Nagroda Cybisa 2012
Leon Tarasewicz
Leon Tarasewicz
Leon Tarasewicz urodził się w 1957 r. w białostockiej wsi Waliły i nadal tam mieszka. W 1984 r.Mieszka i tworzy w rodzinnej wsi Waliły na Białostocczyźnie. Studia w warszawskiej ASP. Dyplom w 1984 r w pracowni prof. Tadeusza Dominika. Zadebiutował w warszawskiej galerii Foksal w 1984 r. Współpraca z galerią Foksal umożliwiła artyście zaprezentowanie swoich prac europejskiemu odbiorcy.
Ryszard Woźniak
Ryszard Woźniak
Malarz, autor tekstów, pedagog 1976-81 studiował malarstwo w pracowni profesora Stefana Gierowskiego. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem. 1982-92 współtworzył formację artystyczną GRUPPA i współredagował pismo OJ DOBRZE JUŻ. 1993-94 współorganizował i współprowadził (z J. Modzelewskim i M. Sobczykiem) prywatną szkołę, Szkoła Sztuki w Warszawie. 1995-00 współdziałał w Stowarzyszeniu KRAAA (Kolektywny Ruch Animacji Aktywności Artystycznej) i w powołaniu Galerii PWW (Pracownia Wolnego Wyboru) w Zielonej Górze.